Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20945, Roční zúčtování daní

Může zaměstnavatel provést roční zúčtování daně za rok 2022, když jsem dostala odměnu až po skončení pracovního poměru?

9.3.2023 Daně

Dobrý den, když jsem dostala odměnu z bývalého zaměstnání až další měsíc po skončení pracovního poměru, ale to už jsem byla zaměstnaná jinde, může mi můj zaměstnavatel nyní provést roční zúčtování daně za rok 2022? Nebo si kvůli té odměně musím dělat sama daňové přiznání? Prohlášení poplatníka jsem měla podepsané do 30.9. u bývalého zaměstnavatele a od 1.10. pak u stávajícího. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

současný zaměstnavatel Vám musí provést roční zúčtování daně z příjmu na vaši žádost jen v případě, kdy jste neměla souběžné zaměstnání. Odměna vyplácená po skončení pracovního poměru se velmi pravděpodobně vztahovala k době, kdy jste ještě byla zaměstnancem u předchozího zaměstnavatele (běžný výplatní termín je 15. den následujícího měsíce)?