Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16322, Roční zúčtování daní a sleva na děti

Roční zúčtování daní a sleva na děti, Daně

8.1.2022 Daně

Dobrý den, prosím o radu. Daňové přiznání mi dělá zaměstnavatel na základě žádosti, jenže nikde není kolonka na uplatnění slevy na dítě (uplatňujeme slevu jednou za rok, nikoli měsíčně). Jelikož jsme s bývalým manželem rozvedení a dítě máme ve střídavé péči, bylo nám sděleno, že si máme každý žádat o svých 6 měsíců. Ale vůbec nevím kam to do té žádosti napsat aby mi to zaměstnavatel mohl udělat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejprve je třeba dodatečně podepsat prohlášení poplatníka (včetně vyplněných dětí) a následně v žádosti o roční zúčtování zaškrtnout "žádám o dodatečné uplatnění slev" (kolonka vpravo těsně nad podpisy).