Ručení bytem rodičů, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chceme si společně s přítelkyní koupit byt. Lze si vzít hypotéku i na provizi realitní kanceláře? Do zástavy totiž budeme mít byt rodičů. Děkuji

Dobrý den,

banky Vám mohou půjčit až 90% z hodnoty zastavovaných nemovitostí, tedy v případě ručení nejen kupovanou nemovitostí ale i bytem rodičů lze získat dodatečné peníze i na provizi RK. Nicméně důrazně doporučuji z toho byt rodičů vynechat. Stane se nečekaná událost a bez střechy nad hlavou skončíte nejen vy, ale i vaši rodiče. Zatímco vy si s nastalou nepříjemnou situací poradíte (jste mladí, ekonomicky aktivní, dobře uplatnitelní na trhu práce), rodičům před odchodem do penze tím zničíte poklidné stáří.