Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16298, Sleva na děti na dceru na rodičovské

Sleva na děti na dceru na rodičovské, Daně

5.1.2022 Daně

Dobrý den, dceři je 24 let, na rodičovské dovolené, žije s námi (rodiči) celý rok ve společné domácnosti. Protože sama na nájem nemá, tak jsme jí dost finančně pomáhali. Uplatnuji ve svém danovém přiznáníi jednorázovou slevu i na mladší dceru (12 let).  Mohu si u zaměstnavatele uplatit druhou slevu na dítě?

Dobrý den,

slevu na děti je možné uplatňovat bez podmínek jen do 18 let. V rozmezí 19-26 let to lze také, pokud se dítě soustavně připravuje na výkon budoucího povolání (studium) - k daňovému přiznání se přikládá potvrzení o studiu.