Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13597, Sleva za užívání běžného účtu

Sleva za užívání běžného účtu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, prosím o radu. Už 5 let mám překlenovací úvěr od Modré pyramidy. Teprve nyní jsem si všimla, že smlouva zahrnuje i podmínky domicilace. Konkrétně ve prospěch inkasního účtu zasílat měsíčně minimálně 10k a dále minimálně 3 výběry nebo jiné platební transakce kromě úhrady splátek. Cituji závěrečné ustanovení: ,,V případě, že podmínky nebudou splněny, je MPSS oprávněna klientovi navýšit úrokovou sazbu překlenovacího úvěru o 0.5 % p. a. a to od prvního dne následujícího kalendářního měsíce od odeslání oznámení o nesplnění podmínek domicilace." Již zhruba 2 roky mám založen účet u jiné banky, na který jsem přesměrovala svoje příjmy ze zaměstnání a na inkasní účet k překlenovacímu úvěru posílám pouze 8 K měsíčně (což pokryje měsíční splátky ale nesplňuje výše uvedenou podmínku), ani neprovádím žádné transakce. Doposud si zřejmě MP mého porušení podmínek nevšimla, neboť jsem žádnou výzvu neobdržela. Chtěla bych se zeptat, když nyní začnu tyto podmínky opět dodržovat, zda bude možnost, aby po mě MP zpětně požadovala nějaké vyrovnání za toto období, kdy jsem podmínky neplnila?

Dobrý den,

ve Vámi citovaných podmínkách se píše, že navýšení úrokové sazby může proběhnout až od prvního dne následujícího měsíce po momentu, kdy Vám banka oznámí neplnění podmínek a zvýšení úrokové sazby. Zpětně Vám tak nic účtovat nemohou.