Smlouva s mobilním operátorem, Osobní a rodinné finance

Dobry den, muj dedecek je v insolvencnim rizeni. Pred insolvenci mu nejaka zenska zaridila O2 TV, protoze zrusili kabelovou televizi. Jenze mu srazi nesmyslnych 1 600 Kc za sluzby, ktere nepotrebuje a kdyz jsme chteli snizit cenu, tak nam jina slecna v O2 rekla, ze cenu muze snizit pouze o 200 Kc, protoze je deda v insolvenci a musel by to udajne resit s insolvencnim spravcem. Je to pravda?

Dobrý den,

přijde na to, jak je smlouva s O2 sjednaná. Pokud na dobu neurčitou, lze službu vypovědět kdykoliv bez sankcí. Pokud na dobu určitou (např. 12 nebo 24 měsíců), pak lze smlouvu vypovědět jen k datu výročí (jinak s pokutou za předčasné ukončení). Toto je na insolvenci zcela nezávislé, insolvenční správce určitě nemá co do činění se službami, které odebíráte.

Obecně neomezený tarif lze pořídit za 300-400 Kč, příjem televize přes anténu je zdarma (přes kabel základní balíček max. 50-100 Kč).