Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10661, Snížení odhadní ceny nemovitosti

Snížení odhadní ceny nemovitosti, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych vědět, jestli banka může z ničeho nic přehodnotit cenu kupované nemovitosti, když první odhad byl ve stejné výši jako kupovaná nemovitost, což bylo 5,2 mil. Kč a následně asi po měsíci a půl to snížila o 700 000 Kč. Toto snížení je důvodem k zastavení další nemovitosti. Proto si myslím, že mě to dost poškodí. Navíc bych se chtěla zeptat, jak se bude vypočítávat příjem, když vše bylo doloženo a před.schváleno, ale hypotéku banka nestihla schválit kvůli situaci která nastala a odložila ji. Teď chce výpisy za poslední 3 měsíce, kdy příjem byl asi 70% a já mám obavu, že mě to může opět poškodit. Děkuji

Dobrý den,

banky jsou nuceny reflektovat krizi koronaviru, což může ve vybraných lokalitách dočasně snížit zástavní hodnotu nemovitostí. Je-li třeba hypotéku znovu schválit, pak se bude uvažovat průměrný čistý výdělek za posledních 12 měsíců (tedy včetně posledních 3 měsíců krize koronaviru). Žádáte-li o hypotéku dnes, není zkrátka možné aplikovat podmínky, které platily před třemi měsíci. Pozitivem je, že během posledních 3 měsíců došlo k výraznému poklesu úrokových sazeb, tedy sice jste byla poškozena na odhadu a kalkulaci příjmu, nicméně můžete získat mnohem výhodnější úrokovou sazbu.