Splácení hypotéky z účtu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, ziji v Anglii. Zazadala jsem si o hypoteku na koupi nemovitosti v Cechach u Hypotecni banky. Prozatim nemam v Cechach zadny ucet. Pani z banky mne napsala toto: "Pro inkaso můžeme sjednat pouze účet u ČSOB, nebo Poštovní spořitelny. Podmínkou sjednání hypotéky není, je zde také možnost, že byste posílala peníze (v Kč) na účet pro splácení, který k hypotéce zřídíme (zdarma). Rozmyslete se, co je pro Vás přijatelnější". Jaky je rozdil mezi uctem u CSOB/Postovni Sporitelny a tim dalsim uctem k splaceni hypoteky o kterem pani mluvi? Ja potrebuji ucet, kam mohu pravidelne posilat castky z anglickeho bezneho uctu - online (ne presnou castku splatky ale treba i vice penez, aby vzdy na ucte bylo dostatek) a Hypotecni banka si uver z toho uctu kazdy mesic bude sama strhavat. Nebo devizovy ucet? Dekuji za radu

Dobrý den,

Hypotéční banka nepodmiňuje poskytnutí hypotéky vedením běžného účtu u ČSOB/Poštovní spořitelny, nicméně za toto nabízí slevu z úrokové sazby - rozhodnutí je na Vás. Pro splácení hypotéky doporučuji určitě korunový účet, neboť úvěr budete splácet v korunách.