Jak si otevřít společný účet s druhou kartou zdarma a možností čerpat finance na svatbu? Doporučení banky, která splní vaše požadavky

28.8.2018 Běžný účet

Dobrý den, rádi bychom si se snoubencem otevřeli nový společný účet, který bude veden ideálně zdarma, bude mít k sobě druhou platební kartu zdarma a nebudeme ani platit za odchozí platby jako to teď máme nastavené u KB. K tomuto účtu bychom chtěli další spořící/odkládací účet, ze kterého pak budeme moct volně čerpat finance na svatbu. Chtěla bych se zeptat na doporučení banky, která bude nejlépe vyhovovat našim požadavkům. Moc děkuji za radu.

Dobrý den,

společný účet důrazně nedoporučuji z důvodu právních komplikací v případě nečekaných životních událostí. Proto také společný účet nabízejí pouze 2-3 banky (z celkových 30). Mějte každý svůj běžný i spořící účet. Doporučuji Equa bank, která nabízí vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Zaplatíte-li měsíčně aspoň 3x kartou (zcela libovolnou částku), získáte navíc úrok na spořícím účtu 1% do 200 000 Kč (u dvou účtů do 400 000 Kč). Společné výdaje (nájem, energie, atd.) plaťte z jednoho účtu a druhý na něj bude přispívat. Takto budete oba velmi dobře zajištěni pro případ nečekaných událostí (blokace jednoho účtu, úmrtí partnera).