Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #14893, Spoluvlastnictví nemovitosti a účet na opravy

Spoluvlastnictví nemovitosti a účet na opravy, Reality

Sjednejte si hypotéku online
22.7.2021 Reality

Dobrý den, jsme tři spolumajitelé rekreačního domku. Skládáme se měsíčně na jeho opravy. Účet je veden na jméno jednoho z nás. Co se stane po případné smrti držitele účtu? Zůstanou peníze a účet v našem společném majetku nadále? Účet má jméno "Chalupa". Co dělat v případě, že by to mohl být problém?

Dobrý den,

zůstatku na účtu zůstavitele by byl předmětem dědického řízení zůstavitele. Máte 2 možnosti:

  • zůstavitel může sepsat závěť, ve které by Vám zůstatek na účtu odkázal
  • založte si SVJ a zřiďte si speciální běžný účet pro SVJ