Sporné dluhy a exekuce, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, docela sporné exekuce, kde od roku 2003 po mě vymáhají jistinu cca 500 000 Kč. I když splácím je dluh cca 2 200 000,-Kč. Jedná se o tři exekuce. U dvou se změnili exekutoři a řádně nepředali dluh . Zabavili vše, ale nikde nic není uvedeno a dluh se zvyšuje. Jsem invalida I stupně a teď jsem přišel o práci z důvodů dlouhodobé ztrátě pracovní schopnosti. Již jsem se s exekutory soudil ,ale nemám na právníka tak celá situace ztroskotala na odvoláních. Jak mám postupovat pokud chci podle nového zákona zaplatit dluhy. Za odpověď děkuji.

Dobrý den,

pokud s výší svých dluhů nesouhlasíte či své dluhy považujete za sporné, je třeba se domáhat nápravy soudní cestou. Pokud s dluhy souhlasíte a chcete je splácet, doporučuji požádat o osobní bankrot. Od června 2019 stačí měsíčně po dobu 5 let splácet 2 000 Kč a zbytek Vám bude následně prominut. Novela insolvenčního zákona tak dává šanci na nový začátek prakticky téměř každému.