Jaké jsou možnosti srážek na úhradu dluhů při příjmu 5 464 Kč?

Dobrý den, nastoupila k nám osoba na DPČ, která je v insolvenci a je vedena na ÚP. Za měsíc květen má čistý příjem 5 464 Kč. Nevím kolik peněz budu srážet na úhradu dluhů. Děkuji

Dobrý den,

výše nezabavitelného minima závisí na celkovém příjmu dlužníka a počtu vyživovaných osob. Pokud by byl příjem pouze 5 464 Kč, nesrazilo by se na insolvenci nic, neboť tato částka je pod hranicí nezabavitelného minima. Doporučuji koordinovat činnost s insolvenčním správcem či dalšími institucemi (Úřad práce), od kterých má Váš zaměstnanec příjem.