Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #22337, Stala jsem se obětí úvěrového podvodu

Stala jsem se obětí úvěrového podvodu, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
2.11.2023 Půjčka

Dobrý den, před 5 lety jsem se dostala do finančních potíží, neboť si má kamarádka a má tehdejší zaměstnavatelka bez mého vědomí a souhlasu vzala na mé jméno půjčky. Když jsem se to dozvěděla, bylo již pozdě, neboť mi přišla exekuce na účet. Ihned jsem vše splatila, ale dodnes mám proto problém s úvěry a půjčkami, protože jsem v registru CCB. Můžete mi prosím poradit, zda se toto dá nejak odstranit či vymazat? Dodnes mi ona osoba dluží peníze. Jsem zoufalá, zničila mi život. Dekuji za radu a odpověď.

Dobrý den,

obávám se, že dnes s tímto mnoho nezmůžete. Úvěrový podvod je třeba hlásit Policii ČR - vše by bylo prošetřeno a pachatel by byl potrestán. Takto jste nejen musela zaplatit cizí dluhy, ale navíc si nesete následky v podobě negativních záznamů v BRKI/NRKI. O výmaz byste mohla žádat s protokolem od Policie, že tyto dluhy nebyly vaše.