Raiffeisenbank odmítá vrátit peníze za nepotřebné pojištění - kam se obrátit?

5.6.2018 Banka

Pokračování dotazu č. 4746: Děkuji za Vaši odpověď, ale já nemám zájem o žádnou další finanční instituci. Můj problém je v tom, že jsem byla tel. domluvená, že celou dlužnou částku uhradím a bylo mi telefonicky sděleno, kolik mám zaplatit. Toto jsem udělala, ALE když jsem chtěla zrušit kartu, tak mě ujistili, že to je zbytečné,  když nebudu čerpat nebudu platit nic, ale zůstane jako záloha kdyby. Po roce a několik měsíců jsem stále dostávala výpisy, kde byla částka a min. splátka nula. A teď mi bylo sděleno, že dlužím úroky cca 9,5 tis. za úroky. Podotýkám, že při otevření karty jsem odmítla platit pojištění, což je ve smlouvě. Asi po třech letech mi začali strhávat pojistné cca 350 Kč měsíčně. Trvalo více než 2 roky, než toto zrušili, protože jsem odmítla podat písemnou výpověď a to proto, že jsem se nepřihlásila k pojištění tak se nebudu ani odhlašovat. Až po dlouhé době jsem docílila osobního setkání a tam pojistku zrušili. Ale peníze za ty roky mi nikdy nevrátili. Samozřejmě, že doklady mám. Jsem již sedm let v důchodu a při výši důchodu je pro mne těžké toto vše platit. Proto jsem si od příbuzných zapůjčila částku, abych ten celý úvěr zaplatila. Je to pro mne těžké. Prosím kam se mám obrátit? Protože s Raiffeisenbank se není možné domluvit. Děkuji

Dobrý den,

ČNB není "další finanční instituce". Centrální banka vykonává dohled nad ostatními bankami, stížnost adresujte sem (nebo věc řešte přes Finančního arbitra). Citibank je bohužel nechvalně známá těmito aktivitami s kreditními kartami na hranici podvodu (proto také možná z ČR vycouvala a kmen klientů odprodala RB). Jsou to podobné nekalé praktiky jako s ostatními prodejci po telefonu či tzv. šmejdy (předváděcí akce pro seniory). Pro příště důrazně doporučuji nesjednávat nic po telefonu (zde Vám nic dobrého nečeká, vše takto nabízené je nějak závadné). Taktéž se ve svém věku vyhněte všem kreditním kartám, kontokorentům a půjčkám (z důchodu žádné dluhy opravdu splácet nelze). Prostudujte náš článek Podvody s prodejem produktů po telefonu.