Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #5135, SVJ

SVJ, Reality

JK

Jako členové výboru Společenství vlastníků jednotek můžeme podávat bankovní příkazy jen jako dvojice společně. Lze i pro tento případ zvolit internetové bankovnictví?

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

přes internetbanking může platbu autorizovat vždy jen jeden. Z tohoto ohledu je praktičtější umožnit předsedovi či jinému členovi výboru nakládat s penězi samostatně.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

26.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Návrh na zahájení insolvenčního řízení může kromě dlužníka podat i jeho věřitel. Podmínky pro podání věřitelského insolvenčního návrhu jsou mírně odlišné od návrhu dlužníka.

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Letošní dovolené budou výjimečné. Kvůli pandemii koronaviru COVID-19 cest do zahraničí zřejmě rapidně ubude a řada lidí dá přednost pobytu v České republice. Pojišťovny proto už nyní avizují, že cestovní pojištění platí i v Česku. A například u pojištění storna zájezdu se to může opravdu vyplatit.

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

20.5.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Zlevňujeme. Takovou zprávu poslalo zájemcům o hypotéku v posledních týdnech hned několik bank na českém trhu. Dá se navíc čekat, že další poskytovatelé se brzy přidají. Tlačí je k tomu aktuální situace.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#10217, Založení účtu pro cizince, Běžný účet, 26.5.2020

Dobrý deň, som Slovák a chcel by som si založiť účet v Česku. Dá sa to aj online? Aké sú podmienky čo odporúčate? Je potrebná adresa v ČR keďže som dosť často v ČR ale nemám ani prechodnú ani trvalú adresu v ČR (chodím služobné zvyčajne hotel). Ďakujem

Dobrý den, plně online jde založit běžný účet jen v případě, kdy již máte v ČR jiný existující účet, který byl založen na pobočce (jinak je třeba fyzické ověření totožnosti - možno např. i pracovníkem banky, kterého za Vámi banka vyšle na smluvené místo k podpisu smlouvy). Banky obvykle min. korespondenční adresu v ČR vyžadují.

MO

#10216, Mohou mi v exekuce zabavit auto?, Exekuce a insolvence, 26.5.2020

Dobrý den, už 8 let mám exekuci na plat. Přesto jsem si našetřil peníze a koupil auto. Může mi ho exekutor zabavit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, v exekuci Vám exekutor auto zabavit může. Máte-li exekuci již 8 let, nebylo by lepší požádat o osobní bankrot, kdy nejdéle po 5 letech následuje osvobození od všech nesplacených dluhů?

B

#10215, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.5.2020

Dobrý den, stále jste mi nenapsal, zda termín dvou měsíců je 60, 61 nebo 62 dnů.

Dobrý den, v úředních jednáních se nestanovují lhůty na týdny či měsíce ale na přesný počet dnů. Soud stanovuje lhůtu pro přihlášení pohledávek do insolvence obvykle na 30 nebo 60 dnů.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR