Jak zakládat účet u FIO banky pro SVJ?

1.3.2022 Běžný účet

Dobrý den, SVJ si zakládá nový účet u FIO banky. Údajně účet musí zakládat dvě osoby, předseda SVJ a člen. Musí to být místopředseda nebo člen výboru SVJ, nebo to může být i předseda nebo další členové kontrolní komise? Všichni jsou zapsáni v Obchodním rejstříku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je třeba postupovat dle stanov vašeho SVJ (ve stanovách je specifikováno, kdo může SVJ zastupovat - např. sám předseda nebo libovolný člen výboru SVJ nebo 2 členové výboru SVJ atd.). Členové kontrolní komise obvykle nemají pravomoc zastupovat SVJ navenek.