Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #10946, Unikání mince 10 Kč z roku 1993

Unikání mince 10 Kč z roku 1993, Banka

12.8.2020 Banka

Dobrý den, má tato mince 10 Kč z roku 1993 vyšší hodnotu než 10 Kč?

Dobrý den,

bohužel Vás musím zklamat, nejste šťastnou majitelkou jedné ze sběratelsky unikátních desetikorun z roku 1993 (taková mince by měla hodnotu v řádu desítek tisíc korun). Unikátní série mincí vznikla chybou při ražbě resp. v před-produkční sérii, kdy následně došlo ještě k drobné úpravě u finální verze. Vzácnou minci poznáte podle vodorovné linky na rubové straně, která ve spodní části mince protíná "Kč" a nominální hodnotu mince "10". Běžné mince mají tuto linku níže (protíná písmeno "K" přesně ve středu - Váš případ), vzácné výše.