Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9788, Uvěr COVID II - Fio banka, Equa

Uvěr COVID II - Fio banka, Equa, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
19.4.2020 Půjčka

Dobrý den, mám na Vás stručný dotaz ohledně podpůrných úvěrů Covid II. Jako firma máme účet u Fio bank, kde jsme i chtěli zažádat o Covid II, ale překvapil nás velký úrok 9%. Jaký úrok u tohoto úvěru nabízí banka EQUA? A nabízí ho i klientům jiných bank? Díky a hezký den. K.

Dobrý den,

Z nedávných informací od Equa máme, za to že banka aktuálně nepřijímá nové úvěrové klienty, má relativně naplněné úvěrové portfolio a hodně práce s odložením splátek v rámci COVID. Je dost pravděpodobné, že ve věci přijímání nových klientů se podobně budou chovat další banky.

Co se týká státem podporovaných úvěrů COVID, tak většina bank zřejmě také bude úvěrovat své stávající klienty. Vyplývá to už z logiky, kdy COVID úvěr je charakterizovaný jako provozní úvěr na překlenutí výpadku cash-flow podnikatelů a živnostníků (Tedy těch které banky znají před krizí). Rovněž banky na webech uvádí „máte-li zájem kontaktujte svého bankéře“.

Úroková sazba 9% na nezajištěný provozní úvěr pro malou firmu je podle našeho názoru akceptovatelná. V době krize budete na financování provozu jen těžko shánět levnější zdroje. Možná tedy bude lepší neexperimentovat a akceptovat podmínky vaší banky.