Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9788, Uvěr COVID II - Fio banka, Equa

Uvěr COVID II - Fio banka, Equa, Půjčka

KS

Dobrý den, mám na Vás stručný dotaz ohledně podpůrných úvěrů Covid II. Jako firma máme účet u Fio bank, kde jsme i chtěli zažádat o Covid II, ale překvapil nás velký úrok 9%. Jaký úrok u tohoto úvěru nabízí banka EQUA? A nabízí ho i klientům jiných bank? Díky a hezký den. K.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

Z nedávných informací od Equa máme, za to že banka aktuálně nepřijímá nové úvěrové klienty, má relativně naplněné úvěrové portfolio a hodně práce s odložením splátek v rámci COVID. Je dost pravděpodobné, že ve věci přijímání nových klientů se podobně budou chovat další banky.

Co se týká státem podporovaných úvěrů COVID, tak většina bank zřejmě také bude úvěrovat své stávající klienty. Vyplývá to už z logiky, kdy COVID úvěr je charakterizovaný jako provozní úvěr na překlenutí výpadku cash-flow podnikatelů a živnostníků (Tedy těch které banky znají před krizí). Rovněž banky na webech uvádí „máte-li zájem kontaktujte svého bankéře“.

Úroková sazba 9% na nezajištěný provozní úvěr pro malou firmu je podle našeho názoru akceptovatelná. V době krize budete na financování provozu jen těžko shánět levnější zdroje. Možná tedy bude lepší neexperimentovat a akceptovat podmínky vaší banky.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

29.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Do čeho investovat v době krize, či pro případ další krize? Opět se jako dobrá investice ukázaly drahé kovy – konkrétně zlaté slitky.

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

27.5.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

O 20 % a víc. Tak hluboko klesly v posledním půlroce světové akciové trhy. Na vině je pandemie koronaviru COVID-19, opatření jednotlivých států a panika, kterou tato situace vyvolala. Znamená to, že je lepší na investice do akcií zapomenout nebo se na ně naopak zaměřit? Odpověď není zcela jednoznačná…

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

26.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Návrh na zahájení insolvenčního řízení může kromě dlužníka podat i jeho věřitel. Podmínky pro podání věřitelského insolvenčního návrhu jsou mírně odlišné od návrhu dlužníka.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

A

#10269, Daň z nabytí nemovitosti, Daně, 29.5.2020

Dobry den, mam zaplatit dan z nabyti nemovitych veci do 1.06. 2020. Mam to udelat nebo pockat az vlada schvali zakon o zruseni teto daně? Dekuji

Dobrý den, doporučuji využít prodlouženou lhůtu pro podání daňového přiznání a zaplacení daně do 31/8/2020 (týká se všech, kdo měli daň platit v termínu 31/3-31/7/2020, je to automatické, není nutné o nic žádat).

ZJ

#10268, Pojištění a úmrtí klienta, Pojištění, 29.5.2020

Dobrý den, 16.4.2020 mi tragicky zahynul můj syn, 42 let. Zůstalo mi kromě jiného číslo pojistné smlouvy a já bych rád věděl, zda ona smlouva je aktivní nebo byla již dříve vypovězena. Pokud bych zaslal číslo smlouvy, obdržel bych odpověď na výše uvedený dotaz? Děkuji

Dobrý den, doporučuji s pojistnou smlouvu navštívit nejbližší pobočku pojišťovny, kde měl syn pojištění sjednané, a předložit úmrtní list. Pojišťovna Vám pak bude schopna poskytnout více informací.

TVI

#10267, Insolvence na 3 roky, Exekuce a insolvence, 29.5.2020

Dobrý den, podmínka o splacení 60% za 3 roky pro novější insolvence je podmínkou fixní, tedy o toto mohu žádat po uplynutí 36. měsíce oddlužení a je jedno, jestli mám aktuálně splaceno 60,01% nebo třeba 90% anebo mohu žádat kdykoliv mezi 1. - 36. měsícem, když se mi povede dostat za hranici 60%?

Dobrý den, ano, jakmile zvládnete splatit během 36 měsíců min. 60%, můžete požádat o prominutí zbytku insolvence (je jedno, jestli jste dosáhl 60,01% nebo 90%).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR