Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #5478, Úvěr na dražbu

Úvěr na dražbu, Hypoteční poradna

L

Dobrý den, můj dotaz bude poněkud delší, ale budu se ho snažit vysvětlit nejlépe jak budu umět. S přítelem hledáme domeček a jeden známý nám nabídl jeho barák ke koupi. Když jsem se sešli, řekl nám, že si musel odsedět ve vězení cca 18 měsíců (v Polsku). Po tuto dobu měla v baráku bydlet jeho bývalá přítelkyně a splácet hypotéku a vše kolem. Bohužel se tak nestalo a po návratu z vězení ho čekaly akorát dluhy a prázdný barák. Podle všeho mu insolvenční správce řekl, že by bylo vhodné prodat dům dokud má vlastnické právo on. Ujišťoval mě, že by neměl být nikde problém a že sám správce mu to takto podal. Došla jsem do banky zda nám dají hypotéku a paní požadovala adresu dané nemovitosti. Následující den mi volala, že bohužel už má na domu zástavní právo banka a že tudíž je pro ně tato nemovitost nedůvěryhodná. Psala jsem tedy tomu insolvenčnímu správci, popsala jsem mu co se stalo a jak mám teda dál postupovat. Odpověď mi přišla: ,,Nemovitost bude prodávána poté, co bude vydán pokyn zajištěného věřitele. Doporučuji sledovat internetový insolvenční rejstřík.'' Koukala jsem na internet na insolvenční rejstřík a vše tam je, ale jako laik se v tom absolutně nevyznám. A já nyní nevím na koho se obrátit. Chtěla jsem se dozvědět zda nemovitost půjde koupit od banky jiným způsobem než dražbou, na kterou je potřeba hotovost a tu my nemáme. O nemovitost máme vážný zájem, protože jsem se zamilovala na první pohled, ale nevím jak a komu dát vědět, že o ní máme zájem a s kým to řešit. Doufám, že dotaz je smysluplný a za každou radu budu velice vděčná. Už totiž nevím kudy kam. Hezký zbytek dne přeji.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

má-li Váš kamarád více než jeden dluh po splatnosti, půjde nemovitost do dražby a výtěžek se rozdělí mezi všechny věřitele. Pravděpodobně nepůjde domluvit přímý odkup (musela by s tím souhlasit většina věřitelů - aby se nikdo necítil poškozený). Banky Vám bohužel na nákup nemovitosti v dražbě standardní hypotéku neposkytnou. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

14.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Nakoupit akcie není nic těžkého. Stačí si zařídit obchodní účet u banky, případně využít některou z populárních online obchodních platforem. Po vytvoření obchodního účtu si na něj stačí poslat počáteční investiční kapitál – a můžeme začít obchodovat. Teprve teď ale začíná to pravé finanční dobrodružství – co za tituly nakoupit? 

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

13.7.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

S dobrou zprávou pro všechny zájemce o hypotéku přišli minulý týden poslanci. Na svém jednání totiž odhlasovali zrušení daně z nabytí nemovitosti. Zároveň zachovali možnost odečíst si úroky z hypotéky od daně z příjmu. Pro žadatele o hypoteční úvěr to znamená, že ušetří i statisíce korun.

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

8.7.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízí v roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimem poplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70 finančních společností.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PV

#10675, Zahraniční platba, Platba, 12.7.2020

Dobrý den, pročetl jsem Vaši poradnu pro mezinárodní platby a jak píšete, je třeba BIC a IBAN. Ale jak je to v případě platby na Srí Lanku, kde účty v bance "Sampath Bank Aluthgama Branch" nemají/nepoužívají IBAN? Děkuji

Dobrý den, u zemí/bank nepodporujících IBAN platby se zadává BIC a číslo účtu příjemce v lokální formátu včetně doplňkových informací (jméno a adresa majitele účtu). 

VM

#10674, Ukončení insolvence, Exekuce a insolvence, 12.7.2020

Dobrý den, končím po 5 letech insolvenci, splaceno bude cca 35%. Co bude se zbytkem dluhů? Může banka vymáhat zbylé dluhy? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, při splnění podmínek insolvence (splatit během 5 let min. 35% dluhů) bude insolvence úspěšně ukončena a zbylé dluhy prominuty. Tyto prominuté dluhy není možná dále vymáhat.

V

#10673, Platba do Egypta, Platba, 12.7.2020

Dobrý den, potřebujeme poslat peníze příteli do Egypta, co je k tomu potřeba? On nám říká, že existuje mezinárodní banka s názvem Winston June a že stačí napsat jeho jméno a peníze mu přijdou.To se nám nezdá, když neznáme žádné číslo účtu ani kód.

Dobrý den, pro zadání mezinárodní platby je třeba znát IBAN (mezinárodní formát čísla účtu příjemce) a BIC (mezinárodní kód banky příjemce). Určitě nestačí bance sdělit jméno příjemce platby.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR