Úvěr na dražbu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
20.11.2018 Hypoteční poradna

Dobrý den, můj dotaz bude poněkud delší, ale budu se ho snažit vysvětlit nejlépe jak budu umět. S přítelem hledáme domeček a jeden známý nám nabídl jeho barák ke koupi. Když jsem se sešli, řekl nám, že si musel odsedět ve vězení cca 18 měsíců (v Polsku). Po tuto dobu měla v baráku bydlet jeho bývalá přítelkyně a splácet hypotéku a vše kolem. Bohužel se tak nestalo a po návratu z vězení ho čekaly akorát dluhy a prázdný barák. Podle všeho mu insolvenční správce řekl, že by bylo vhodné prodat dům dokud má vlastnické právo on. Ujišťoval mě, že by neměl být nikde problém a že sám správce mu to takto podal. Došla jsem do banky zda nám dají hypotéku a paní požadovala adresu dané nemovitosti. Následující den mi volala, že bohužel už má na domu zástavní právo banka a že tudíž je pro ně tato nemovitost nedůvěryhodná. Psala jsem tedy tomu insolvenčnímu správci, popsala jsem mu co se stalo a jak mám teda dál postupovat. Odpověď mi přišla: ,,Nemovitost bude prodávána poté, co bude vydán pokyn zajištěného věřitele. Doporučuji sledovat internetový insolvenční rejstřík.'' Koukala jsem na internet na insolvenční rejstřík a vše tam je, ale jako laik se v tom absolutně nevyznám. A já nyní nevím na koho se obrátit. Chtěla jsem se dozvědět zda nemovitost půjde koupit od banky jiným způsobem než dražbou, na kterou je potřeba hotovost a tu my nemáme. O nemovitost máme vážný zájem, protože jsem se zamilovala na první pohled, ale nevím jak a komu dát vědět, že o ní máme zájem a s kým to řešit. Doufám, že dotaz je smysluplný a za každou radu budu velice vděčná. Už totiž nevím kudy kam. Hezký zbytek dne přeji.

Dobrý den,

má-li Váš kamarád více než jeden dluh po splatnosti, půjde nemovitost do dražby a výtěžek se rozdělí mezi všechny věřitele. Pravděpodobně nepůjde domluvit přímý odkup (musela by s tím souhlasit většina věřitelů - aby se nikdo necítil poškozený). Banky Vám bohužel na nákup nemovitosti v dražbě standardní hypotéku neposkytnou.