Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #9105,Úvěr pro malá SVJ

Úvěr pro malá SVJ, Reality

28.2.2020 Reality

Jsme od roku 2018 SVJ. Jsme 3 majitelé a máme dohromady 10 bytů. Nemáme žádné dluhy na SVJ. V roce 2019 jsme sami z fondu oprav provedli řadu oprav společných prostor. Účetnictví nám vede správcovská firma, takže je velmi přehledné. Bohužel nyní nemůžeme najít banku, který by nám dala úvěr na SVJ k dalším opravám - kámen úrazu je, že jsme jen 3 majitelé, dle interních pokynů pro banky, je to málo. Děkuji za radu.

Dobrý den,

za úvěry SVJ se neručí majetkem (na rozdíl od hypotéky pro fyzické osoby), protože SVJ žádný majetek nevlastní. Proto může být úvěr pro SVJ o 3 členech poměrně problematický (u větších SVJ za úvěr ručí desítky členů, tady by ručily jen 3 fyzické osoby). Můžete si každý půjčit na sebe a peníze do SVJ převést mimořádným vkladem.