Žena na mateřské dovolené si vzala půjčku v bance na 20 000 Kč - Je to podvod? Jak chránit svého syna?

30.7.2019 Podvod

Znám ženu na mateřské dovolené, vzala si půjčku v bance 20 000 Kč, což se mi nezdá, že půjčují ženám na mateřské. Zdá se, že udělala podvod na banku a použila asi jakési potvrzení o příjmu mého syna. Jak mám postupovat? Nechci aby se syn dostal do problémů. Kde to mám oznámit? Děkuji

Dobrý den,

pokud si půjčku vzala žena na mateřské na své jméno, Váš syn s tím nemá nic společného (pokud není půjčka vedena na jeho jméno či zde nevystupuje jako ručitel). Pokud si Váš syn vzal půjčku na své jméno či se dobrovolně zavázal jako ručitel, je také vše v pořádku (udělal to dobrovolně). Máte-li pocit, že došlo k úvěrovému podvodu, můžete vše nahlásit na Policii ČR.