Variabilní úroková sazba, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chci si koupit RD za 3 mil Kč. Na polovinu domu mám své vlastní prostředky, druhou polovinu domu bych si ráda pořídila na hypotéku s tím, že se momentálně rozvádím a s manželem řeším majetkové vypořádání, kdy vlastníme společný dům, který hodláme prodat. Lze využít nějaký typ hypotéky, kde budu moci po prodeji současného domu dát větší mimořádnou splátku? Mám na mysli překlenovací financování nebo hypotéku s variabilní úrokovou sazbou. Umí toto Fio banka? Děkuji

Dobrý den,

variabilní úrokovou sazbu nabízí většina bank. Situaci by šlo taktéž řešit kratší fixací (na 1-3 roky). Překlenovací úvěry bývají obvykle dražší, neboť se sjednávají převážně tehdy, kdy dočasně není možné ručit nemovitostí.

Hypotéka 3 mil. Kč na 30 let vychází na měsíční splátku cca 11 5000 Kč. Máte dostatečný příjem na pokrytí této měsíční splátky? Pokud ano, doporučuji hypotéku s fixací úrokové sazby na 3 roky (tento fix vychází u většiny bank nejvýhodněji). Budete mít dostatek času na prodej domu a nebudete platit zbytečně vysoké úroky z překlenovacího úvěru. Peníze utržené z prodeje domu můžete mít uložené až do výročí fixace na termínovaném vkladu (např. termín 2 roky od J&T Banky za 1,5%).