Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3570, Věkové omezení, senioři

Věkové omezení, senioři, Půjčka

ZD

Prosím, je věkové omezení při refinancování půjček či pro samotnou půjčku? Mé známé je 73 let. Děkuji

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

věkové omezení mají banky nastaveny jen pro hypotéky na 65-70 let, resp. úvěr musí být doplacen před odchodem do důchodu. U půjček omezení není, ale seniorům jakékoliv půjčování peněz důrazně nedoporučuji. Při průměrném důchodu 11 800 Kč není příliš prostoru pro jakékoliv splátky. Seniorů v exekucích dramaticky přibývá. Přitom na počátku těchto smutných příběhů jsou často zcela zbytečné úvěry pro vnoučata na dárky. Proto prosím důkladně zvažte, je-li půjčka skutečně tím nejlepším řešením.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Vkladní knížka a stavební spoření

Vkladní knížka a stavební spoření

11.10.2017, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Mimo spořících účtů a termínovaných vkladů lze peníze ukládat taktéž na vkladní knížky a stavební spoření. Které banky nabízejí nejvýhodnější podmínky?

Nejčastější finanční hříchy

Nejčastější finanční hříchy

4.10.2017, Osobní a rodinné finance, Autor: Petr Jermář

Jak efektivně spravovat své osobní a rodinné finance a čeho se naopak vyvarovat? Přinášíme Vám přehled nejčastějších finančních hříchů. 

Porovnání offsetových hypoték

Porovnání offsetových hypoték

27.9.2017, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Flexibilní hypotéka s maximálním využitím vlastních budoucích úspor. Jaké jsou výhody a nevýhody offsetových hypoték? A které banky je nabízejí?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

IH

#3929, Penzijní připojištění změna fondu, Spoření, 17.10.2017

Dobrý den, po přečtení posledních dotazů na doplňkové penzijní spoření (DPS) mám taky dotaz. Může být proveden "přechod" do nového DOPLŇKOVÉ PENZIJNÍ SPOŘENÍ, pokud mám dvě smlouvy u starého penzijka? Za pomoci a "doporučení" paní poradkyně mám 1 smlouvu přerušenou u "bývalého" fondu Aegon. A následně založenou novou smlouvu podle starých pravidel u Allianz. Bylo to provedeno na "poslední chvíli". Je za této situace možný přechod do nového DPS? Popřípadě jak poznám u koho tuto změnu můžu provést? Aby to bylo správně a odborně provedeno. A ne jen další okopírovaná smlouva za poplatek. Děkuji 

Dobrý den, přechod ze starého Penzijního připojištění do nového Doplňkového penzijního spoření je možný kdykoliv a zcela bez poplatků. S novým spořením můžete volbou dynamické investiční strategie více vydělat, ale také ztratit (na rozdíl od starého připojištění již nové spoření negarantuje přinejhorším nulové zhodnocení). Také přicházíte o možnost výplaty 50% po 15 letech spoření (tzv. výsluhová penze).  Důrazně doporučuji si všechny finanční záležitosti řešit výhradně osobně bez jakýchkoliv finančních poradců, kteří si z Vás dělají evidentně "dojnou krávu" (doporučuji náš článek a krátký dokumentární film Rada nad zlato). Jinak totiž nelze vysvětlit stav, kdy máte uzavřené 2 smlouvy u dvou penzijních fondů (ihned zrušte to spoření, na které nečerpáte státní podporu). Více než jedna smlouva se Vám nemůže nikdy vyplatit. Doporučuji náš článek o penzijním spoření zde.

F

#3928, Doplňkové penzijní spoření, Spoření, 17.10.2017

Dobry den, chtel bych si zalozit doplnkove duchodove sporeni, neco jsem si dohledal, nasel nejake informace o vynosech/ztratach za posledni rok, 3 roky a od zalozeni tohoto systemu v (asi) 2013 ve vsech trech typech investic (minimalne, stredne a vysoce rizikove). Celkem solidne se jevily firmy, o kterych bezne v medich neslysite. Alespon ja jsem dosud neslysel o Conseq. Suverenne nejvynosnejsi byl nejrizikovejsi produkt spolecnosti NN, nekdy az podezrele suverenni, v porovnani s klasikami typu Allianz, Ceska sporitelna, CSOB, KB nebo Axa, jejichz vynosy nekoliknasobne prevysil. Muzete doporucit spolehlivy penzijni sporici produkt, prip. optimalni rozlozeni vkladu sporeni u daneho spravce, kde vklad by byl ca 1 000 Kc mesicne? Muzete se vyjadrit k uspechu NN, resp. reputaci Conseq? Dekuji

Dobrý den, menší známosti NN (dříve ING) a Conseq mezi laickou veřejností bych se vůbec nebál. Vůbec totiž neplatí vztah "čím známější a větší banka/pojišťovna/fond, tím lepší podmínky". Mnohdy je tomu právě naopak, kdy menší subjekty jsou nuceny bojovat o klienty lepšími podmínkami.  Prvně bych řešil otázku, jakou investiční strategii zvolit. Každý penzijní fond nabízí obvykle 3 varianty - konzervativní (malé riziko, nízký výnos), vyvážený a dynamický (velké riziko, vysoký výnos). V dobách ekonomického růstu se spíše vyplatí být v dynamickém fondu, a naopak v dobách krizí v konzervativním fondu. Investiční strategii je možné měnit každý rok 1x zdarma (za druhou změnu v rámci jednoho kalendářního roku se platí). Stejně tak je možné měnit i samotný penzijní fond. Svou roli hraje i Váš věk (mnoho let do důchodu = spekulovat na vyšší výnos, málo let do důchodu = neriskovat a spokojit se s málem). Doporučuji náš článek Penzijní fondy - výnosy 2016 (Vás se týká sekce "účastnické fondy").

Z

#3927, Účet pro rodinu, Běžný účet, 17.10.2017

Dobrý den, hledám rodinný účet, ke kterému bychom měli přístup oba s manželkou. Přístup nemusí být rovnocenný, stačí disponentský. Podmínkou jsou ale dvě platební karty, bez poplatků (může být po splnění měsíční úložky) a přístup pro oba do internetového bankovnictví. Vím, že aktuálně nabízí podobný účet Air Bank, Fio, mBank. Jsou ještě nějaké další? Děkuji.

Dobrý den, máte velmi dobrý přehled o nabídkách na trhu. Ještě lepší podmínky než Air Bank, Fio banka a mBank nabízí Equa bank (výběry z bankomatů všech bank zdarma), ale ta bohužel nevydává k účtu druhou kartu. mBank má bezkonkurenčně nejhorší kurzy, takže co ušetříte na poplatcích za výběr z bankomatu v zahraničí (0 Kč), to doplatíte na špatných kurzech. Navíc má podmínku min. útraty kartou měsíčně (1 500 Kč), jinak platíte 29 Kč za každou kartu. Já osobně bych volil mezi Air Bank a Fio bankou. Air Bank nabízí navíc oproti Fio dobré spoření (úrok 1% do 350 000 Kč) a levnější výběry z bankomatů cizích bank (25 Kč) a v zahraničí (100 Kč). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 3900 přehledně členěných dotazů

Banky v ČR