Jak zajistit plynulý převod příspěvku na péči na účet UniCredit Bank?

1.8.2019 Běžný účet

Zravím a přeji příjemný den. Mám následující dotaz,a moc prosím o objektivní odpověď. Dcerka si teprve včera zařídila účet a bude splňovat i podmínku 12 tisíc korun měsíčně na účtu. Žila 15 let v Irsku, nezná zákony českých bank, ani já ,a tudíž jsme neuměli banku, kde by měla osobní účet správně vybrat. Proto jsme zajeli k té nejbližší, což je UniCredit Bank. Jenže nechápu, že internet je plný negativních recenzí a zkušeností na tuto banku, a já mám velký strach, že jsem dceru nasměřovala někam, kde ji bude ouzko. Přijela se z irského Dublinu o mě starat do Ostravy,stala se mou pečovatelkou, a bere na mě PnP 3 stupně,což je 12 800 Kč. Tuto podmínku banky tedy splní, že musí být měsíčně na účtu vždy 12 000 Kč. Banka za nás vyřizuje i převod tohoto příspěvku na péči o osobu blízkou, na tento český účet, UniCredit Bank. Jsem velmi těžce nemocná a moc se bojím jakýchkoliv problémů, například výpadků měsíčního příspěvku na péči, z důvodu jakési byrokracie, bojím se že převod z účtu České spořitelny na účet UCB bude opožděn, že budeme kvůli tomu nějak strádat,a podobně. Nechci dcerku dostat do nějakých potíží, a prosím můžete mi poradit co dělat,jestli počkat nějaký měsíc, jak to poběží, nebo tu novou banku UCB rovnou zrušit a najít nějakou, která má ty recenze veskrze pozitivní. Můžete mě prosím nějak uklidnit? Poradit mi, protože jsem docela vystrašená. Moc Vám děkuji.

Dobrý den,

doporučuji běžný účet od Equa bank, která nabízí jednoduše vše zdarma a zcela bez podmínek. Není jediný důvod mít účet u banky, kde se budete muset každý měsíc strachovat, jestli Vám dorazí peníze včas a jestli tím splníte podmínku pro bezplatné vedení účtu či nikoliv.