Co musí být uvedeno v čestném prohlášení pro výběr vyšší částky hotovosti z banky?

25.3.2020 Běžný účet

Dobrý den, chci si ze svého účtu v bance vyzvednout vyšší částku v hotovosti. Musel jsem na pobočce vyplnit žádost, paní si do PC poznamenala i stručný důvod na co peníze potřebuji, ale požaduje po mě ještě "Čestné prohlášení". Chtěl jsem po mí nějaký formulář nebo alespoň co má být v tom čestném prohlášení uvedeno - to mi už ale neuměla říct. Mám ho ale přinést až si půjdu pro peníze. Dotaz: má na "čestné prohlášení" banka nárok, pokud ano, podle jakého zákona či předpisu, případně co v něm musí být uvedeno. Děkuji

Dobrý den,

sepsat čestné prohlášení není problém (např. "čestně prohlašuji, že jsem se dnes byl venku projít a nadýchat se čerstvého vzduchu"). Nicméně je třeba vědět, o čem máte čestné prohlášení sepsat.