Jak vybrat hotovost v bankomatu v ČR bez konverze a co hrozí při této volbě?

13.1.2020 Běžný účet

Dobry den, jde o dotaz tykajici se vyberu hotovosti (CZ koruny) v bankomatu v CR pri pouziti platebni karty vydane v zahr. (EU). Pred par tydny jsem se dotazovala Vas a doporucili jste mi vyber vzdy bez konverze jakozto vyhodnejsi. Mam jeden dotaz, zda pri volbe bez konverze se mi operace nezrusi? Dekuji.

Dobrý den,

operaci výběr z bankomatu s volbou bez konverze není důvod rušit. Kdyby taková transakce nebyla možná, bankomat by Vám ji nenabízel. Jedná se o zcela standardní situaci, kdy se Vás provozovatel bankomatu dotazuje, zda chcete využít jeho kurzy nebo kurzy své banky (které bývají výhodnější).