Vybrat hotovost v eurech v ČR: Možnosti u Fio banky, Air bank a Equa bank

2.11.2018 Běžný účet

Dobrý den, můžete mi poradit, zdali je možné vybrat v ČR z banky/bankomatu hotovost v eurech? Mám (či mohu lehce založit) eurový účet u Fio banky, Air bank a Equa bank.

Dobrý den,

valuty (EUR a další cizí měny) lze vybrat na většině hotovostních poboček velkých bank (KB, ČSOB, ČS). Air Bank i Equa bank mají pouze bezhotovostní pobočky, resp. pobočky vybavené bankomaty, které pracují jen s korunami. Nicméně výběr valut na pobočkách bank nedoporučuji. Všechny banky (včetně Fio) si účtují nemalé poplatky (% z vybírané částky).

Bankomatů vydávajících eura je v tuzemsku jak šafránu. Jeden je v Praze v OC Chodov.