Jak se domoci správného vyčíslení zůstatku u banky? Moje zkušenost s refinancováním hypotečního úvěru u Monety Money Bank

Sjednejte si hypotéku online
11.11.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, kde si mohu stěžovat na banku? Mám hypoteční úvěr u Wüstenrot hypoteční banky, kterou koupila Moneta. Končí mi fix úroků a nabídka z Wüstenrot (Monety) byla neakceptovatelná, proto jsem se rozhodla refinancovat u Monety Money Bank. Požádala jsem o vyčíslení zůstatku k 30.11.2020. Trvalo jim měsíc, než mi zůstatek oznámili, ale nemohu s vyčíslením souhlasit, protože mi vypočítali zůstatek k 30.9. 2020 a dopočítali mi úroky do 30.11.2020. Vůbec nejsou zohledněny další dvě splátky a prý o nic nepřijdu, přeplatek mi vrátí. Jenže já přijdu o ty úroky navíc, které jsou mi naúčtovány, zaplaceny, ale nesníží mi moji dlužnou částku a další banka opět obdrží úroky z již zaplacené částky. Zaslala jsem stížnost s žádostí o přepočet a bylo mi sděleno, že je vše v pořádku. Já se cítím bankou poškozená. Dá se někde domoci správného vyčíslení zůstatku? Mám z internetového bankovnictví vytištěny zůstatky k 30.9. a k 31.10.2020. Nesouhlasí dlužná částka s dokumentem vyčísleného zůstatku.

Dobrý den,

vyčíslený zůstatek k 30/11 by neměl být shodný s tím, co jste viděla v internetbankingu k 30/9 nebo k 30/10 (měl by být nižší). Nesouhlasíte-li s postupem banky, můžete spor řešit prostřednictví Finančního arbitra či soudu. Též je možné podat podnět ČNB. Nelíbí-li se Vám postup Moneta Money Bank, doporučuji hypotéku refinancovat u jiné banky.