Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #17885, Vydání nové platební karty

Bankovní poradkyně otevřela obálku s novou kartou bez upozornění – je to v souladu s pravidly?

10.5.2022 Běžný účet

Dobrý den, založila jsem si nový běžný účet u jedné ze známých českých bank. Novou embosovanou kartu jsem si nechala zaslat na pobočku této banky k následnému vyzvednutí. Když jsem si pro kartu přišla, tak bankovní poradkyně obálku s kartou otevřela, aniž by mne na toto upozornila. Já jsem se věnovala jiné záležitosti ohledně účtu. Po té jsem měla novou kartu převzít a podepsat, že jsem převzala kartu v zalepené obálce. Na můj dotaz, proč byla obálka s kartou otevřena a karta vybrána mi poradkyně řekla, že musela zkontrolovat číslo na kartě a že toto udělala přímo přede mnou. Pravdou je, že mne na to vůbec neupozornila. Chtěla bych se Vás prosím zeptat, zda je toto chování - otevření obálky s novou kartou (se všemi jejími údaji), bankovním poradcem, v souladu s pravidly o nakládání s platebními kartami v bance? Velice děkuji.

Dobrý den,

jednalo se o pochybení na straně pobočkového pracovníka banky. Měla jste si převzít obálku s kartou a vše si sama rozbalit/zkontrolovat. Obvykle se dnes zasílají platební karty klientům poštou (nepřeje-li si klient převzetí karty na pobočce) - kartu si můžete aktivovat sama přes internetbanking.