Jak nejlépe vyměnit mince za papírové peníze a minimalizovat poplatky?

25.4.2019 Banka

Dobrý den, mám větší množství mincí (zhruba 200 - 300 ks, nevím přesně) v hodnotě 10, 20 a 50 Kč a rád bych je vyměnil za papírové (nebo ideálně si to přímo nechal poslat na účet, pokud to jde). Můžete mi, prosím, poradit, jak nejlépe postupovat, abych platil co nejmenší poplatky? Předem děkuji.

Dobrý den,

většina bank provádí bezplatnou výměnu mincí na pobočkách do určitého množství mincí (obvykle do 100 ks). Doporučuji toto množství zkontrolovat v sazebníku vaší banky a vyměnit mince na několikrát. Jste-li klientem ČS, můžete na vybraných pobočkách využít služeb mincomatu.