Výplata a záloha, Daně

21.11.2022 Daně

Pokračování dotazu č. 19833: Dobrý den, ještě mám dotaz k tématu kolem zálohy na výplatu. Zaměstnavatel tento benefit nabízí a při převodu na účet všechno řeší účetní. Je nějak účetně dáno, kolik může být maximální částka anebo počet odpracovaných dní nebo od čeho všeho se částka vypočítá? Výplatu máme vždy ke 14., tento měsíc jsem tedy dostal a teoreticky zbývá ještě 7 pracovních dní když už nepočítám dnešek. Záleží čistě na účetní zda a jakou částku pošle nebo je to dáno zákonem, že to může být nebo musí např. 40%? Máte prosím s tímto reálné zkušenosti? Děkuji

Dobrý den,

na zálohu na mzdu není právní nárok, jedná se čistě o benefit vašeho zaměstnavatele, který se řídí interní směrnicí vašeho zaměstnavatele. Zaměstnavatel se tedy může svobodně rozhodnout, jestli a v jakém rozsahu bude poskytovat tento benefit svým zaměstnancům.