Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #15394, Vyplatí se splatit předčasně hypotéku?

Vyplatí se splatit předčasně hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, porovnávám 3 možnosti a hledám, která z nich je nejlevnější (situace kdy je úvěr nejlevnější, tzn. zaplatím bance co nejméně peněz za jejích půjčení) 1) během 4 let splácet zdarma 25% z půjčené částky, nejsou poplatky 2) zůstat u hypotéky do konce smluvního období, dalších 25 let, úroková sazba 2,57% (po 30 letech zaplatím bance cca. 30% z půjčené částky) 3) Propočítala jsem účelně vynaložené náklady ke splacení úvěru k datu 8.10.2021. Jsou ve výši nula, tedy je možné splatit pouze jistinu a úroky od poslední splátky ke dni splacení (info od banky a nerozumím tomu - musím doplatit všechny úroky za zbývajících 25 let nebo je to vlastně nejlepší možnost ze tří)? Moc děkují

Dobrý den,

při předčasně spláceném hypotečním úvěru bance jednorázově doplácíte jen aktuálně dlužnou částku (nikoliv úroky za dalších 25 let, které byste platila v případě, pokud byste u banky zůstala dalších 25 let). Jestli se Vám vyplatí hypotéku předčasně splatit či nikoliv se těžko posuzuje, neboť neznám vaši finanční a rodinou situaci (jaké máte příjmy, výdaje, úspory, závazky, atd). Inflace je momentálně na úrovni 4,1% a očekává se růst koncem roku až přes hranici 5%. Máte-li půjčené peníze za 2,63%, tak na tom nejenže netratíte, ale naopak vyděláváte (čím déle budete dlužit za úrok pod hranicí inflace, tím lépe pro Vás).