Žaloba, Ostatní

26.1.2023 Ostatní

Pokračování dotazu č. 20474: Dobrý den, děkuji za odpověď a doplňuji, že bychom potřebovali znát pravdu o tom, kolik peněz, od kdy a jak často dostávala zemřelá na jídlo, ošacení a zda částky které uvádí žalovaný lze považovat za dostatečné a zda by tím bylo možno prohlásit "společnou domácnost" - společné finance pro hospodaření domácnosti, protože je zatím jen prokázáno, že zemřelá dostávala na adolescenta ve věku od cca 16tého věku do jeho 22tého věku jen v průměru 3 500 Kč měsíčně, ale žalobce tvrdí, že zemřelé bylo odesláno mimořádně cca 17 000 Kč a v závěru soudního jednání pak uvedla, že posílala 50 000 Kč, avšak bez jakýchkoliv důkazů. Proto by žalovaní rodiče zemřelé dcery a majitelky rodinného domku, který sama ze svých prostředků a prostředků rodičů domek koupila a rekonstruovala, bez jakékoliv finanční podpory od opatrovníka adolescenta, by se chtěli odvolat proti rozsudku o tom, že má adolescent nárok na dědictví. Protože pokud by skutečně zasílala opatrovnice zemřelé dostatečné množství peněz na "společné hospodaření", bylo by pak odvolání možná zbytečné. Bez takovýchto finančních důkazů jen těžko rodiče zemřelé dcery dokážou, že spolu bydleli a mohli nebo nemohli mít společnou domácnost či nikoliv. Děkuji

Dobrý den,

velmi se omlouvám, ale příliš vašemu případu nerozumím (co se přesně stalo, kdo a proč žaluje koho, čeho se snaží žalobou dosáhnout). Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc - právník za úplatu Váš případ prostuduje a poradí.