Proč mi banka nechce poskytnout úvěr, i když mám dobrou historii splácení a žádné další dluhy?

Nejlevnější půjčka od Zonky
16.10.2017 Půjčka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč mi banka nechce poskytnout úvěr, když do této chvíle jsem u nich měla 3 a všechny jsem splatila předčasně. Se splátkami žádný problém nemám, žádné jiné úvěry taky ne, pracuji, smlouvu mám na dobu neurčitou a bydlím ve vlastním domě. Může být příčinou můj věk? Je mi 57 let. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

banky běžně půjčují až do 65 let, tedy nyní byste měla dosáhnout na půjčku se splatností až 8 let. Doporučuji zkusit o půjčku požádat ještě u jiné banky (Air Bank, Equa bank). Můžete také požádat o výpis z registrů dlužníků, nemáte-li tam omylem zápis o pozdním placení (to bývá nejčastějším důvodem pro zamítnutí úvěru).

Pokud by Vám půjčka ani tak nevyšla, neviděl bych to jako velkou tragédii. Málokterý spotřebitelský úvěr se "skutečně vyplatí", neboť takto půjčené peníze jdou obvykle na spotřebu (na kterou bychom si na rozdíl od investic nikdy půjčovat neměli). Stačí nemít rezervu a zastihne-li Vás pracovní neschopnost či jiná ztráta příjmu, můžete velmi snadno skončit v rukou exekutora. Každá půjčka je riziko a já osobně bych si peníze ve věku 55+ již raději nepůjčoval. Klidný spánek je k nezaplacení.