Zdanění opcí, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
21.2.2022 Akcie a investice

Dobrý den, obchoduji na burze s opcemi a chtěl bych se zeptat, jestli v případě obchodování na burze jako OSVČ si mohu dávat do nákladů například účty za elektroniku, internet a podobné věci, které k obchodování potřebuji. A jestli je forma obchodování na burze jako OSVČ nejvýhodnější z pohledu daní. Děkuji

Dobrý den,

zřizovat si živnost kvůli obchodování na burze se Vám velmi pravděpodobně nevyplatí, protože daňově uznatelné náklady budou zcela minimální a související povinnosti více nepříjemné (pojistné odvody, atd.) - není-li obchodování na burze vaší hlavní výdělečnou činností.