Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17774, Zdanění prodeje dřeva

Můžu použít 80% nákladový paušál pro příjem z prodeje dřeva nad 30 000 Kč?

28.4.2022 Daně

Dobrý den, též jsem díky kůrovci měl minulý rok příjem z prodeje dřeva nad 30 000 Kč. Mohu použít 80% nákladový paušál, který nabízí výpočet základu u ostatních příjmů přílohy 2 daňového přiznání? Finanční úřad v Praze říká že ne, FÚ na Vysočině, kde podává přiznání sestra stejného typu, tvrdí, že ano. Jsem fyzická osoba, nepodnikám, nejsem OSVČ. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

výdajový paušál ve výši 80% může uplatnit jen živnostník v oboru lesnické/hospodářské činnosti. Není-li sestra podnikatelem v této oblasti, pak se FÚ na Vysočině mýlí a pravdu má pražský FÚ.