Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10765, Získám hypotéku?

Získám hypotéku?, Hypoteční poradna

JK

Dobry den, už jednou jsem se ptal, že jsem měl exekuce, které jsou cca 3 měsíce doplacené. Jelikož se jednalo o dluhy, které byly staré 10 a více let, tak možná i proto v tuto chvíli mám čisté NRKI, BRKI i Solus, výpisy jsem si nechal vyhotovit. Samotného mě to překvapilo. Můj hypoteční bankéř mi zjistil z mezibankovních informací, že též žádná negativní informace o mně není sdílena mezi bankami. Proto chci požádat o hypotéku, příjem mám dostatečný, ale pracují na DPČ cca 22 000 tis a 5 000 tis mám příjem na IČ. Na DPČ pracují pod zaměstnavatelem už 3 roky, jako IČ podnikám 2 měsíce. Chci hypo 2 mil. Kč na koupi bytu, žádat budu sám. Můj bankéř mi tvrdí, že se sice bude jednat o komplikovaný úvěr, ale že hypotéku u některé z bank dostanu, v nejhorším případě z obratu na účtu. Jelikož mám velký zájem o jeden byt, nerad bych zaplatil rezervaci a pak hypotéku nedostal. Rád bych se zeptal na Váš názor, jestli mám opravdu reálnou možnost hypo získat. Děkuji za odpověď

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

získání hypotéky ve Vašem případě není vůbec jisté, určitě bez předchozího příslibu banky žádnou rezervační zálohu neskládejte. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a zhodnotí, zdali hypotéku získáte či nikoliv.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

16.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Požádat o půjčku a za týden či za dva mít peníze na účtu. Tak si stále řada lidí představuje vyřízení hypotečního úvěru. Ve skutečnosti je to ale složitější. Doba vyřízení hypotéky se totiž odvíjí od řady faktorů, včetně toho, na co si půjčujete. Podívejte se, jak dlouho trvá vyřízení hypotéky v konkrétních případech.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MT

#11524, Darování a převod akcií, Akcie a investice, 19.10.2020

Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s následujícím dotazem. Žiji s přítelem, který vlastní akcie firmy ČEZ a rád by na mne nějaké převedl. Jaký by byl prosím postup v této záležitosti? Nemám bohužel s převodem akcií zatím žádné zkušenosti. Děkuji Vám.

Dobrý den, nejprve si musíte zřídit majetkový účet v CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) prostřednictvím Vámi vybrané instituce (banka, broker - doporučuji Fio banku), která Vás bude zastupovat na kapitálovém trhu. Následně bude moci přítel převést akcie ze svého majetkového účtu na Váš majetkový účet. 

JB

#11523, Dědictví a insolvence, Osobní a rodinné finance, 19.10.2020

Dobrý večer, když zemře otec, jehož děti jsou v insolvenci, mohou se tito zříci dědictví ve prospěch svých dětí nebo nevlastního bratra? Nechtějí přijít o peníze, které by jim "sebral" insolvenční správce. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v insolvenci se není možné zřeknout dědictví bez souhlasu ins. správce. Je třeba čestně dostát svým závazkům a nepřemýšlet o tom, jak odklonit peníze před věřiteli. 

V

#11522, Půjčí mi po insolvenci?, Půjčka, 19.10.2020

Dobrý den, poskytne mi nějaká banka úvěr 70 000 Kč po řádně ukončené insolvenci před rokem a půl s platem 30 000 Kč čistého? Děkuji

Dobrý den, takto brzy po skončení insolvence Vám bohužel nikdo půjčku neposkytne. O půjčku budete moci žádat nejdříve za 3-5 let od momentu ukončení insolvence.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR