Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12100, Získáme hypotéku bez vlastních úspor?

Získáme hypotéku bez vlastních úspor?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
14.12.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, bohužel je mi jasné, že mám asi 3% šanci na úspěch, nicméně nedá mi to spát, abych se nezeptala. Nejsem jeden z těch lidí, kteří dokážou peníze ušetřit (na stavebním spoření mám asi 80 tisíc), tudíž nemám žádnou hotovost. S přítelem ale máme velmi dobré platy a říkám si, že přece někde musí být díra a člověk, i pokud nemá našetřeno, ale vydělává dostatečné peníze, tak by snad mohl mít šanci nějakou hypotéku získat. Já mám 32 tisíc čistého a přítel 50 tisíc, nicméně, bohužel přítel nepochází z České republiky a nemá tu trvalý pobyt. Chtěla bych se zeptat, zda máme šanci dosáhnout někde na stoprocentní hypotéku a pokud je problém s přítelem, který není z Česka, tak jestli bych na hypotéku dosáhla já sama. K těm 32 tisícům, které dostávám, mám bohužel ještě nějaké půjčky (asi 350 000 Kč), ale vše řádně splácím a vždy jsem splácela. Chtěla bych je v rámci hypotéky refinancovat, pokud je to možné. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy je třeba mít našetřeno 10-20% nebo bance ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. Absence trvalého pobytu u cizince nemusí být překážkou v získání hypotéky (záleží na zemi původu) - doporučuji náš článek Hypotéka pro cizince. Z platu můžete dávat na splátky všech úvěrů max. 45-50%. Konsolidace půjčky k hypotéce je možná (část hypotéky lze čerpat neúčelově). Prostudujte podmínky hypotéky.