Jaké jsou možnosti půjčky bez potvrzení o příjmu a výpisů z banky? A jak úspěšně Policie ČR řeší podvody?

29.3.2022 Podvod

Dobrý den, už delší dobu mám takovou možná i neopodstatněnou paranoiu, zda si někdo neudělal kopii mého OP a jiného dokladu. Proto se chci informativně zeptat, kolik si například bez dokumentů jako jsou potvrzení o příjmu a výpisy z banky je možno vypujčit na OP. Popřípadě jestli v těchto případe Policie ČR řeší podvody úspěšně. Předem díky

Dobrý den,

pokud jste nikomu své doklady neposkytl, nemohl si z nich nikdo udělat kopii. Pokud jste své doklady poskytl nedůvěryhodné osobě, pravděpodobně si podvodník kopie udělal a případně je i zneužil. Opravdu nelze přesně říci, kolik jsou věřitelé ochotní takto půjčit. Objasněnost podvodů ze strany Policiie ČR je nepřímo úměrná šikovnosti podvodníků.