Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #6433, Zneužití osobních údajů

Co dělat, když jsem poslal citlivé údaje a neodpovídají mi?

17.4.2019 Podvod

Dobrý den, žádal jsem cizí lidi o větší půjčku, jelikož mi banky nechtěly půjčit. Pán mi napsal, že by mi půjčil až 100 tisíc, ale chtěl na email zaslat můj rodný list a občanský průkaz. Já jsem mu to poslal na email, ale poté už mi nikdo nenapsal a na FB si mě zablokoval.. Co tedka s tím? Jak dál to řešit? Nerad bych pak někde platil miliony. Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

právě jste někomu cizímu a neznámému předal velmi citlivé dokumenty, se kterými si podvodník na Vás může sjednat úvěr.  Asi nejlepší by bylo nahlásit OP jako ztracený, čímž dojde k jeho blokaci. Zároveň si ověřte registry dlužníků, zdali si Vás podvodník již nevzal úvěr a případně podejte trestní oznámení.

Pokud Vám banky nechtějí půjčit, dělají to pro Vaše dobro (předem ví, že byste pravděpodobně měl problém se splácením a nechtějí Vás dostat do exekucí a osobního bankrotu). Nesnažte se peníze sehnat jinde tímto způsobem, koledujete si o velmi vážné problémy. Nikdo Vám 100 000 Kč nepůjčí a spíše se stanete obětí podvodu.