Zrušená pobočka ČS, Banka

17.10.2017 Banka

Proc byla zrusena pobocka Ceske sporitelny v Karvine-Hranicich? Zustala tak pouze jedna v Karvine pro skoro 60 000 obyvatel. Pro stare lidi je dojizdeni do teto banky v Karvine-Frystate dost narocne.

Dobrý den,

rušení poboček je všeobecný trend, neboť dnes se všechny bankovní záležitosti vyřizují online přes internetbanking. Na pobočku se chodí už jen kvůli založení účtu (i když to lze také vyřídit z pohodlí domova).

Co se seniorů týče, dnes již vůbec není třeba navštěvovat pobočky bank či České pošty. Důchod je zasílán na účet, všechny složenky jsou placeny z účtu stejně jako SIPO, nákupy platíte bezhotovostně kartou. Když už je třeba hotovost, vyberou se peníze z bankomatu. Má to samé výhody: 1) nic to nestojí 2) je to bezpečné (odpadá riziková práce s hotovostí a riziko přepadení - zloději si tipují oběti z řad seniorů především kolem poboček bank a pošty)

Doporučil bych přechod od České spořitelny k Equa bank (tř. Osvobození 1768/4) či Fio bance (Fryštátská 73/3), kde máte vše zdarma a bez podmínek. Dejte sbohem bankovním poplatkům.