Jak ochránit svou hypotéku před nároky partnerovy dcery v případě sňatku?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když mám hypotéku na byt, který je teď pronajatý, a přítel má dceru z prvního manželství a budeme se brát, jaké by bylo nejlepší řešení? Asi oddělené jmění nebo zúžení SJM, aby si dcera partnera nemohla někdy v budoucnosti nárokovat nějaký podíl ze splacených splátek provedených mnou po svatbě? A má třeba oddělení jmění v tomto případě i nějaká svá úskalí? Předem děkuji

Dobrý den,

předmanželská smlouva (zúžení SJM) může být vhodným nástrojem v situaci, kdy mají partneři děti z předchozích vztahů a nemají sepsanou závěť. Úskalí zde žádná nejsou - resp. všechny důsledky, výhody a nevýhody jsou plně na vás - co si v předmanželské smlouvě sjednáte, to budete mít.