Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6734, Zvýší se mi od června nezabavitelné minimum?

Zvýší se mi od června nezabavitelné minimum?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, četl jsem, že bude od 1. června 2019 zvýšené nezbavitelné minimum pro lidi v exekucích i v insolvencích. Mně osobně běží v červnu první splátka pětiletého splátkového kalendáře, dluh přihlášených pohledávek je 824 tisíc, z toho jsou 2 věřitelé přednostní pohledávky, zbytek nad 10 věřitelů nepřednostní a čistý příjem mi činí 18 500 Kč (příjem je uvedený při podaní návrhu pro oddlužení), momentálně mi zůstává 9 644 Kč nezbavitelná částka. Jsem svobodný a bezdětný. Můj dotaz zní jaká nezbavitelná částka mi bude zůstávat? Mění se pro mě nezbavitelná částka či nikoliv? Čtu a čtu všude kolem toho, ale počty nepochopím. Děkuji za odpověď, přeji krásný den

Dobrý den,

u dlužníků bez vyživovacích povinností se zvedá nezabavitelné minimum od příjmu 16 070 Kč (aby byli dlužníci motivováni vydělávat více). Vám se tak příjem zvýší o 810 Kč na 10 454 Kč.