Banky.cz Banky.cz Banky v ČR GE Money Bank
GE Money Bank

GE Money BankBanka GE Money Bank se dne 1.5.2016 přejmenovala na Moneta (MONETA Money Bank)

V souvislosti s plánovaným odchodem mateřské skupiny General Electric z GE Money Bank došlo k přejmenování banky na MONETA Money Bank.

  Web: www.gemoney.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky GE Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. 

  O bance GE Money Bank

  GE Money Bank patřila mezi největší české peněžní ústavy. Fungovala jako univerzální banka, která disponovala jednou z nejširších sítí poboček a bankomatů v ČR. Své služby orientuje jak na občany, tak na malé a střední podniky.
  GE má celosvětově diverzifikované portfolio průmyslových i finančních firem, které generují vlastní finanční aktiva. Za GE Money bankou stála společnost General Electric, kterou v roce 1892 založil vynálezce žárovky Thomas Alva Edison. V Česku banka působila od 90-tých let na trhu pod jménem Agrobanka.
  Banka se chtěla odpoutat od amerického mateřského koncernu, tedy změnila jméno na MONETA a americký vlastník prodal většinu akcií na burze.

  Dotazy v poradně k GE Money Bank

  ČD

  #7654, Pobočka Moneta Money Bank Třebíč, Banka, 5.10.2019

  Dobrý den, Moneta Money Bank (bývalá GE Money Bank) zrušila pobočku v Třeboni včetně bankomatu. Kde bude umístěný nový bankomat ? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Moneta Money Bank by měla mít v Třebíči pobočku s bankomatem na adrese Karlovo nám. 133/5 (stále ji eviduje v seznamu svých poboček). 

  LV

  #6240, Výmaz zástavního práva, Hypoteční poradna, 18.3.2019

  Pokračování dotazu č. 6238: Pôžičku som mal od AGRO banka PRAHA, už neexistuje - ako ďalej?

  Dobrý den,

  Agrobanka byla převzata GE Money Bank, která se následně přejmenovala na Moneta Money Bank. O výmaz zástavy žádejte Moneta Money Bank.

  J

  #4424, Vkladní knížka s výpovědní lhůtou, Spoření, 9.3.2018

  Pokračování dotazu č. 4419: Polozila jsem dotaz o vkladni knizce s 15 mesicu vypovedni lhutou a vy jste mi odpovedeli, ze kdyz to chci vybrat, musim to nahlasit 15 mesicu dopredu. Zijeme delsi dobu v zahranici, nebyli jsme v Cesku 15 let a ted tam jedeme srovnat vsechny zalezitosti plus knizka je z GE Capital Bank a ty snad uz neexistuji. Je mozno to vybrat s nejakymi poplatky, protoze my tam uz asi nepojedeme a nikoho tam nemame, vsichni jiz zemreli a my jsme take stari. Prosim Vas, pomozte mi. Dekuji mnohokrat.

  Dobrý den,

  GE Capital Bank se 2x přejmenovala (nejprve na GE Money Bank, následně na MONETA Money Bank). Banka tedy stále existuje. Některé banky umožňovaly předčasný výběr za poplatek, jiné nikoliv. Navštivte tedy pobočku MONETA Money Bank a zeptejte se, zda li by Vám peníze (byť za poplatek) nebyli ochotni vyplatit bez čekání. Třeba to půjde, ale nelze se na to spoléhat. 

  J

  #4346, Stará vkladní knížka, Spoření, 19.2.2018

  Nežijeme v Česku, máme vkladní knížku GE Money Bank, kde poslední pohyb byl v roce 2001. Můžeme ty peníze dostat? Plánujeme cestu do Česka.

  Dobrý den,

  vkladní knížky na jméno jsou stále platné a peníze z nich lze vybrat. Naopak anonymní vkladní knížky byly zrušeny a již uplynula lhůta pro výběr peněz (nevybrané peníze propadly bankám, které je věnovaly na dobročinné účely).

  RR

  #3408, Omylem zaslaná platba, Platba, 28.2.2017

  Dobrý den, omylem jsem poslala peníze ze svého účtu u GE Money Bank do vaší banky. Prosím, je nějaká možnost, abych dostala peníze zpět? Děkuji za jakoukoliv odpověď Romana Rodová

  Dobrý den,

  banky nemohou jakkoliv zasahovat do platebního styku mezi klienty. Platby nelze vracet. Je třeba kontaktovat svou banku, která následně vyzve majitele účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, bude třeba ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

  Články o GE Money Bank

  Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

  Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

  9.10.2018, Banka

  …eta kupuje Air BankVčera bylaoznámena předběžná dohoda o prodeji Air Bank a česko-slovenské odnože HomeCredit do rukou Moneta Money Bank (dříve GE Money Bank). Cena transakce bylastanovena na 19,75 mld. Kč, přičemž kromě hotovosti (6,75 mld. Kč) získá prodávajícíHome Credit (člen skupin…

  Banka ZUNO končí

  Banka ZUNO končí

  18.10.2016, Aktuálně

  …ží zlomila hůl již loni na jaře, kdy komunikovala záměr prodat ZUNO strategickému investorovi. Ve stejnou chvíli přitom prodej banky ohlásily i GE Money Bank a Citibank. Zatímco tyto dvě banky se prodat podařilo (retailový kmen klientů Citi si koupila RB a GE vstoupila velmi úspěšně na …

  Spotřebitelské úvěry – půjčky a mikro-půjčky

  Spotřebitelské úvěry – půjčky a mikro-půjčky

  14.8.2016, Půjčka

  … bank (RPSN 8,20%) Raiffeisenbank (RPSN 8,20%) Komerční banka a Modrá pyramida (RPSN 9,00%) Creditas (RPSN 9,50%) MONETA Money Bank/Ge Money Bank (RPSN 9,79%) Era/Poštovní spořitelna (RPSN 9,90%) ZUNO (RPSN 9,90%) mBank (RPSN 10,36%) Sberbank (RPSN 10,61%) ČSO…

  GE Money Bank chce vstoupit na pražskou burzu

  GE Money Bank chce vstoupit na pražskou burzu

  13.4.2016, Banka

  Vloňském roce čítala nabídka bank na prodej 3 kusy: ZUNO, retailovou část Citibank a GE Money Bank. Zatímco retail Citi si koupila Raiffeisenbank a ZUNO Rusové přes nizozemský holding, GE Money Bank doposud svého kupce nenašla. Koncern GE proto volí plán B súpisem akcií na pražské burz…

  Hypotéky dosáhly nového dna 1,69%

  Hypotéky dosáhly nového dna 1,69%

  26.3.2016, Hypotéka

  …ěru, několik tisíc korun za sjednání úvěru a za vedení účtu si banka také přijde na své (nebo bez účtu za dalších +0,1%). Podobně je na tom KB, GE Money Bank či ČS. Zkrátka průměr trhu. Dražší než průměr je Raiffesisenbank s2,19% či mBank (2,24%) a o poskytování hypoték zřejmě vůbec ne…  Banky v ČR