Banky.cz Články Běžný účet Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

21.10.2020, Běžný účet

50 000 korun a až tři měsíce bez úroků. Air Bank letos spustila akci, kterou chce propagovat zřízení kontokorentu. Výhodné podmínky získá každý, kdo ho využije do konce roku.

V tomto případě je tedy kontokorent výhodnější než kreditní karta. Peníze „zdarma“ totiž máte až na čtvrt roku. U kreditních karet se bezúročné období pohybuje kolem 45 dnů.

U Air Bank si mohou klienti díky kontokorentu půjčit 5 000 až 50 000 korun. Když pak všechny půjčené peníze splatí do čtvrt roku, nezaplatí žádný úrok.

Pokud peníze splatit nezvládnou, začne se jim počítat úrok 18,9 %. Banka ho účtuje až od čtvrtého měsíce. Zpětně se tedy úroky nedoplácejí.

Pro nové i stávající klienty

Banka na kontokorent láká nové klienty, ale zřídit si ho mohou i ti stávající. Stejně jako účet, tak i kontokorent je možné aktivovat na dálku. Třeba přes mobilní telefon.

Počítejte ale s tím, že každou žádost o kontokorent musí banka posoudit. V některých případech si může vyžádat i potřebné doklady.

Výhody a nevýhody kontokorentu

Přestože banka nabízí kontokorent až na 3 měsíce bez úroků, neznamená to, že se tento typ půjčky hodí pro všechny situace.

Pomůže vám zejména v případě, když potřebujete peníze a ještě vám nepřišla výplata. Nebo když se vám rozbila například pračka a musíte zaplatit opravu.

Hlavní výhodou kontokorentu je, že si peníze můžete půjčit hned. Neřešíte žádné schvalování jednotlivých půjček. Pouze se na účtu dostanete takzvaně do mínusu.

Navíc se můžete spolehnout na:

 • jednoduché a rychlé zřízení,
 • placení úroků pouze za dobu, kdy jste kontokorent čerpali,
 • flexibilní splátky, kdy je jen na vás, jestli budete vše splácet třeba po stokorunách nebo zaplatíte vše naráz.

Naopak mezi nevýhody kontokorentu patří:

 • vysoká úroková sazba, kterou může banka měnit,
 • banka může požadovat okamžité splacení vašeho dluhu,
 • při změně vaší finanční situace vám banka může snížit úvěrový limit.

Kontokorent se proto nehodí pro situace, kdy peníze potřebujete půjčit na delší dobu. A víte tedy, že je nedokážete v nejbližší době splatit. V takovém případě je lepší spotřebitelský úvěr.

Na rozdíl od kontokorentu u něj ale nespoléhejte na nabídku své banky. Raději se sami podívejte, jaké jsou aktuální nabídky na trhu. Pomůže vám s tím porovnání úvěrů. Díky němu snadno vyberete tu nejvýhodnější půjčku.

Air Bank se spojila se Zonky

Kromě výhodného kontokorentu o sobě dala Air Bank nedávno vědět také díky spojení se společností Benxy. Firma, která provozuje službu Zonky, se stala dceřinou společností Air Bank 8. října.

Obě firmy patří do skupiny PPF, respektive Home Credit. „Chceme pomoci oběma značkám být ještě úspěšnější než dnes a dostat jejich služby k ještě většímu počtu lidí,“ vysvětlil důvody spojení generální ředitel a předseda představenstva Air Bank Michal Strcula.

Snadnější přístup k půjčkám

Klienti Air Bank díky tomu získali jednodušší přístup ke službám takzvaných P2P půjček. Jedná se o půjčky, kdy lidé půjčují dalším lidem. Díky této službě si peníze můžete jednoduše půjčit i nabídnout ostatním. Samozřejmě za úroky.

Pro značku Zonky se ale nic zásadního nemění a bude fungovat stejně jako doposud.

Mall a ČSOB představili Mall Pay kartu

Že podobně velká spojení mohou fungovat velmi dobře, dokládá i projekt Mall Pay. Na něm od loňského roku spolupracuje Mall a Československá obchodní banka (ČSOB).

Tento projekt umožňuje uživatelům platit za nákupy na internetu až později.

Letos v září navíc Mall Pay získal licenci poskytovatele platebních služeb malého rozsahu od České národní banky. Díky tomu může rozšířit své služby.

Nově nabídne:

 • limit 50 000 Kč na odloženou platbu, do kterého se tak vejde i vybavení domácnosti,
 • splatnost až 50 dní,
 • platební kartu, kterou získáte aniž byste si museli zakládat účet v bance.

Pamatujte ale, že fakticky funguje jako kreditní karta. Fakticky je to tedy půjčka na nákupy, které můžete díky této kartě zaplatit až později.

Nová služba pro pravidelné nakupování má být dostupná před startem letošní vánoční sezony. Do té doby ji společnosti budou testovat.

Skipovací platební karta má nahradit dobírku

Zmíněnou kartu Mall Pay uvádí jako „skipovací kartu“. Skipování v jejím případě znamená, že přeskočíte všechny překážky spojené s placením.

Konkrétně:

 • nákup zaplatíte až později – platbu můžete zdarma posunout až o 50 dní, případně si ji za poplatek odložit ještě o další měsíc,
 • při platbě na e-shopu zvolíte možnost MALL Pay, vše ověříte SMS zprávou a nic dalšího neřešíte.

Mall Pay tím chce nahradit dobírku. „Zákazníkům dáváme šanci zaplatit až po prohlédnutí zboží, obchodům zase obdržet peníze stejně rychle, jako by zákazník platil kartou. A to vše bez nákladů navíc,“ uvádí CEO MALL Pay Adam Kolesa.

ANKETA k článku Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu"

Využíváte kontokorent?
Počet odpovědí: 108

KOMENTÁŘE k článku Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat