Banky.cz Družstevní záložny Unibon, spořitelní a úvěrní družstvo

Družstevní záložna Unibon, spořitelní a úvěrní družstvo ukončila svoji činnost dne 8.3.2012

Česká národní banka odebrala záložně licenci na začátku roku 2012.

Přehled družstevní záložny Unibon, spořitelní a úvěrní družstvo

Adresa:
Velká 2984/23, 702 00, Ostrava - Moravská Ostrava
E-mail
Telefon
250 53 892
Na českém trhu

Pobočky Unibon (Unibon, spořitelní a úvěrní družstvo)

REKLAMA

O družstevní záložně Unibon (Unibon, spořitelní a úvěrní družstvo)

Unibon je od roku 2012 v insolvenci. Záložna již neposkytuje žádné finanční služby a jen likviduje zbytkové portfolio aktiv. 
Unibon spořitelní a úvěrní družstvo vzniklo v roce 1996. Postupně se vypracovalo do pozice jedné ze 4 největších záložen v Česku s bilanční sumou téměř 3 miliardy. Svoji významnou roli v náboru klientů sehrál v EU zaváděný systém pojištění vkladů, který nejdříve v bankách, pak  i v kampeličkách, garantoval střadatelům stoprocentní návratnost jejich vkladů až do výše protihodnoty sto tisíc EUR.

Nahlásit chybu
REKLAMA

Expertní hodnocení družstevní záložny Unibon, spořitelní a úvěrní družstvo

Záložna Unibon tak trochu připomněla Union Banku - oba projekty se odehrály v Ostravě, oba skončily po pár letech pokusů o podnikání na finančním trhu neslavně...
Unibon jako nezávislá malá kampelička působila stabilizovaně. V okamžiku, kdy získalo většinového majitele, který potřeboval hlavně financovat business kolem své skupiny, začalo se mu dařit o poznání hůře. Licence byla Unibonu odebrána Českou národní bankou v březnu 2012, kdy záložna měla 4.400 klientů, kteří u ní uložili 2,8 miliardy Kč. Dokud záložna rostla, bylo pro management jednoduché vklady nových členů vyplácet ty staré. Pak ale informace o skutečném stavu hospodaření prosákly na veřejnost a i střadatelé se začali obávat, že půjde o "letadlo". Podle ČNB záložna porušovala předpisy a uzavírala nevýhodné smlouvy. Vkladatele tak při krachu vypořádal z kapes nás všech Fond pojištění vkladů.

Nahlásit chybu

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena