Banky.cz Hypoteční slovník Cizoměnová hypotéka

Hypoteční slovník

Definice Cizoměnová hypotéka

je-li hypotéka v jiné měně než příjem dlužníka (např. při práci v zahraničí), je úvěr klasifikován jako cizoměnový


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 3.28 %

Dotazy v poradně k

D

#12337, Cizoměnová hypotéka, Hypoteční poradna, 7.1.2021

Dobry den, chtěl bych si vzít hypotéku, ale pracuji už 8 let v zahraničí. Byt si chci koupit v ČR. Je možné dostat v ČR hypotéku když nemam příjem v ČR ale v zahraničí? Díky

Dobrý den,

příjem ze zahraničí není překážkou v získání hypotéky. Hypotéka bude klasifikována jako cizoměnová, protože úvěr bude v jiné měně (CZK) než váš příjem (EUR?). U cizoměnových hypoték jsou na žadatele kladeny vyšší nároky. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.

SH

#8422, Cizoměnová hypotéka, Hypoteční poradna, 5.1.2020

Dobrý den, jsem OSVČ a mám příjmy ze zahraničí jako podnikatel v ČR (kde i normálně daním). Nyní jsem se rozhodl také založit firmu v Americe, kde mám většinu klientů, a chci se zeptat, jak je to se získáním hypotéky, pokud bych měl příjmy jen na tuto Americkou firmu (kde bych i danil v Americe). Jsou poté komplikace hypotéku získat? Nebo stačí doložit příjmy ze zahraniční firmy a je vše ok? Děkuji!

Dobrý den,

máte-li příjmy v jiné měně než úvěr, jedná se o cizoměnovou hypotéku, která je komplikovanější z důvodu kurzového rizika a regulatorních požadavků. Hypotéka pro OSVČ je komplikovanější než hypotéka pro zaměstnance (obvykle jsou požadována 2 daňová přiznání s dostatečnými příjmy, tedy "ne-optimalizovanými daněmi"). Hypotéka s příjmy mimo EU je komplikovanější než s příjmy z EU. Žádat o hypotéku v ČR (v korunách) coby americký podnikatel není nemožné, ale čelíte zde všem komplexitám (mnoho bank Vás může odmítnout nebo úvěr poskytnout např. za dvojnásobný úrok).