Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Žádost o hypotéku

Žádost o hypotéku

Definice Žádost o hypotéku

Je prvním nutným krokem ke získání hypotéky u banky. 
Samotná žádost obsahuje spoustu údajů o žadateli (i případném spolužadateli), jako je identifikace žadatele, jeho příjmy a výdaje, dále informace o financované a zastavované nemovitosti a samotný souhlas s náhledem do registrů. 
Formulář žádosti o hypotéku musí být originálně podepsán každým účastníkem úvěru (hlavní žadatel, spolužadatel). Tento formulář Vám pomůže vyplnit buď hypotéční poradce - zaměstnanec banky, nebo finanční zprostředkovatel. 
Na základě vyplněné žádosti Vás banka prověří v bankovním (BRKI) a nebankovním (NRKI) registru, solusu, centrálním registru úvěrů a poté vyhodnotí, jestli daný hypoteční úvěr žadateli poskytne a případně za jakých doplňujících podmínek.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.48 %

Dotazy v poradně k Žádost o hypotéku

MK

#11869, Jak zrušit žádost o hypotéku, Hypoteční poradna, 22.11.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak mám teď postupovat. Před pěti dny jsme s přítelem podali žádost o hypoúvěr u modré pyramidy. Náš poradce nás nechal v domnění, že hypoúvěr je stejný produkt jako hypotéka, takže až po podepsání jsme zjistili, že žádáme o překlenovací úvěr. Chceme vzít žádost zpět, ale na jejich stránkách jsem žádný formulář k odstoupení nenašla. Chci se Vás zeptat, jestli můžeme ještě bezplatně žádost stáhnout a jakou podobu musí mít odstoupení od žádosti, kde takový formulář najít a kam ho poslat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel se jedná o obvyklou praktiku pracovníků stavebních spořitelen, kteří klientům prezentují výhodní hypoteční úvěr, ale ve skutečnosti jim prodávají nevýhodný úvěr ze stavebního spoření s překlenovací fází, po kterou se úročí celá půjčená částka (nehledě na splátky, které se berou jako "neúročené spoření"). 

Svou žádost můžete stáhnout kdykoliv zpět bez sankce. Problematické by bylo až odstoupení od úvěrové smlouvy (kterou jste dle vašeho vyjádření nepodepsali). Navštivte nejbližší pobočku vaší stavební spořitelny a požádejte o stažení žádosti o úvěr. 

K

#11798, Žádost o hypotéku a záznamy v registrech, Hypoteční poradna, 16.11.2020

Dobrý den, chtěli bychom s manželem hypotéku. V loni nám bylo řečeno, že kvůli tomu, že jsem uvedena někde jako dlužník, to bohužel nejde. Jde nějak zjistit, kde a u koho mam dluh? Výpis ze SOLUSu byl čistý. Děkuji

Dobrý den,

doporučuji si nechat vyhotovit výpisy z BRKI a NRKI. Při žádosti o hypotéku zohledňují banky záznamy mladší 4-5 let.

O

#11665, Získáme hypotéku?, Hypoteční poradna, 4.11.2020

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ve věci žádosti o hypotéku. Před lety jsem se dostal do dluhového kolotoče a některé mé závazky skončily v exekuci. Vše jsem řádně uhradil bez vyhlášení osobního bankrotu nebo insolvence. Nyní jsem necelé tři roky dluhově "čistý" a s manželkou zvažujeme koupi domu na hypotéku (manželka nikdy žádné dluhy, seznámili jsme se po této mé životní "epizodě"). Společné příjmy máme +/- 50 000 Kč a vlastní prostředky pro žádost o hypotéku nebudou problém. Lze odhadnout úspěšnost takové žádosti? Případně co je potřeba udělat pro její zvýšení?

Dobrý den,

více bonitní klienti mají šanci hypotéku získat nejdříve za 3 roky od posledního prohřešku, méně bonitní klienti později (obvykle 4-5 let). Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří váš případ individuálně posoudí a případě doporučí banku, u které bude nejvyšší šance na úspěch.

H

#11351, Žádost o hypotéku a výpis z běžného účtu, Hypoteční poradna, 28.9.2020

Dobrý den, už jsem zde viděl podobné dotazy, ale i tak se potřebuji zeptat, protože je to u nás trochu jiný případ. Ve zkratce: Já a přítelkyně jsme žádali u KB o hypotéku minulý rok (2,9 mil. Kč), ta proběhla bez problému. Nyní opět u KB žádáme o druhou hypotéku na 1,5 mil. Chtěli doložit výši příjmů, to proběhlo ok. Už je vše předschválené a najednou nám banka volá, že chce poslat 6 měsíců zpět výpis z učtu, včetně plateb odchozích (oba máme účty vedené u Air Bank). Na tomto běžném učtu mám velké obraty, protože přes ně objednávám spoustu věcí pro kamarády ze sportu, přeposíláme různě peníze na spořicí účty, atd. (např. za květen tam mám odchozích 130 000 Kč a příchozích 101 000 Kč). S penězi vycházíme dobře, ale běžný účet využíváme spíš jako přechodné místo pro spoustu věcí. Nemáme tam žádné výběry hotovostí, ani sázkově kanceláře atd. Ani cigarety, platíme opravdu jen to co je nutné, jídlo atd. Je nějaké riziko, že nám na základě toho banka hypotéku zamítne?

Dobrý den,

jedná se o běžnou praxi, 6 měsíců starý výpis z běžného účtu vyžadují téměř všechny banky při žádosti o hypotéku. Primárně si tímto banky ověřují výši příjmů. 

M

#10950, Hypotéka, Hypoteční poradna, 12.8.2020

Dobrý den, cca před měsícem jsem u Hypoteční banky podepsal souhlas se zpracováním osobních údajů a něco jako předběžný návrh smlouvy. Tak mi to prezentoval poradce (zároveň u této banky mám ještě starý dluh, který by se dal příští rok doplatit). Mohu si vzít požadovanou hypotéku ještě někde jinde, kde mi nabídli lepší podmínky i úrok? Jak postupovat? Díky!

Dobrý den,

přijde na to, co přesně jste podepsal. Buď jste podepsal žádost o hypotéku (ta je nezávazná a můžete ji kdykoliv stáhnout) nebo úvěrovou smlouvu (ta už závazná je a můžete od ní bez sankce odstoupit jen do 14 dní od podpisu).

Články o Žádost o hypotéku

Hypotéka pro cizince: co potřebujete, abyste na ni dosáhli

Hypotéka pro cizince: co potřebujete, abyste na ni dosáhli

10.11.2020, Hypotéka

… bance dodat svádaňová přiznání – obvykle potřebujete poslední dvě. Tyto doklady bance pomůžou při posuzování vašíbonity. A tedy i toho, zda žádost o hypotéku schválí, nebo zamítne. Pokudpodnikáte a odvádíte daně například v Německu, bude získání hypotéky procizince komplikovanější…

Nenechte staré dluhy, aby vám zkazily šance na hypotéku. Víme, jak získat výpis z registru dlužníků

Nenechte staré dluhy, aby vám zkazily šance na hypotéku. Víme, jak získat výpis z registru dlužníků

23.12.2019, Hypotéka

…šit drobnější a většíprohřešky. Pokud jste tedy jednou nebo dvakrát zapomněli včas zaplatit splátkua rychle jste to napravili, nemusí to vaši žádost o hypotéku výraznějiovlivnit. Něco jiného je, když se dostanete do vážnějších problémů se splácením. K tomu stačí například to, že nez…

Dokumenty potřebné pro vyřízení hypotéky

Dokumenty potřebné pro vyřízení hypotéky

19.2.2018, Hypotéka

…Kontrola totožnosti a doložení příjmůBanka musínejprve ověřit Vaši totožnost dle občanského průkazu. Dále s hypotečnímspecialistou podepíšete žádost o hypotéku a souhlas se zpracováním osobníchúdajů. Následně Vás banka prověří v registrech dlužníků (BRKI, NRKI,Solus). Je-li vše v po…

Hypotéky mírně zdražují

Hypotéky mírně zdražují

10.12.2016, Hypotéka

S účinností nového zákona 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru došlo od 1/12/2016 k výraznému posílení práv klientů bank na poli hypoték. Díky tomu úvěry mírně zdražily. Stále je ovšem možné sehnat fix na 5 let za 1,39%. Které banky nabízejí nejnižší sazby? Úroky uvedené níže js…

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 1. díl

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 1. díl

9.9.2014, Aktuálně

…mateřská banka, specializující se čistě na hypoteční úvěry, za to všeho druhu (nejširší portfolio hypoték na trhu v ČR). Platí, že pokud Vaši žádost o hypotéku odmítnou jinde z důvodu komplikací, máte ještě šanci uspět zde. Úrokové sazby a poplatky nejsou nejnižší, ale za tento příp…Banky v ČR