Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1047, Dotaz v bankovní poradně

Jak uložit peníze z prodeje nemovitosti a kolik stojí jejich úschova?

Dobrý den , Chtěl bych Vás poprosit o radu : hodlám prodat nemovitost a v období kdy přijde k podpisu kupní smlouvy a zapsání do katastru nemovitosti ,bylo by možné peníze uložit ve vaší bance , které by mi byly po zápisu do katastru nemovitostí převedeny na můj účet? Kolik by stála úschova peněz. S pozdravem Josef Krpal.

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze bankovně poradenský portál.

Jinak Vámi zmíněný jistotní účet od banky rozhodně doporučuji jako velmi dobré řešení (levnější a jistější na rozdíl od realitek/notářů) - přehled nabídek všech bank k nalezení zde. Obvykle si banky řeknou o 0,2% z uložené částky.