Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1052, Dotaz v bankovní poradně

Co se stalo s vkladními knížkami po bývalých majitelích a jak zjistit, zda stále platí?

Dobry den, našel jsem v koupenem domě vkladní knížky po bývalem majitely který umřel již dávno knižky jsou z roku 1987, česká státní spořitelna, chtel jsem se zeptat zda-li stále platí( je na nich 90 000 ) a zda-li by banka pripadne dokazala najít detě bývaleho majitele,Dědice nebo zda si mam knižky ponechat jen jako památku na staré dobre časy Děkuji Petr

Dobrý den,

Česká státní spořitelna se přetransformovala na dnes Českou spořitelnu a československé koruny, ve kterých je knížka vedena, na české koruny. Tedy na první pohled je asi na tyto knížky příliš pozdě. Nicméně Česká spořitelna se k vkladům, i dávno promlčeným, hlásí a vklady i po letech vrací (i když by nemusela), tedy tato akce by nemusela skončit nezdarem.

Ohledně pátrání dědiců Vám spíše pomůže městský úřad/matrika.

Máte-li čas a chuť, můžete se do toho pustit.

1) prověřte si na nejbližší pobočce České spořitelny, zda-li jsou knížky uznatelné

2) pokud ano, pátrejte po dědici na matrice/městském úřadu

Hodně štěstí a dejte prosím vědět, jak to dopadlo.